Weekend w Szanghaju – Część 3

Trzeci Dzień w Szanghaju

Zakładam, że samolot masz po południu, a więc czasu za wiele nie ma. Moja propozycja to Shanghai People Square w samym centrum Szanghaju, położony na  przedłużeniu Nanjing Road.

Dojazd bardzo łatwy, bo metrem, a stacja nazywa się nie inaczej jak  People Square czyli Plac Ludowy. Poniżej krótki filmik zachęcający.

Potężny obszar bo około 15 hektarów. Bardzo zadbany, w większości pokryty zielenią i kwiatami perfekcyjnie wypielęgnowanymi.  Mnóstwo alejek i placyków na których zbierają się mieszkańcy Szanghaju i stosownie do wieku wykonują różne ćwiczenia artystyczno – taneczne.

Ci starsi pochłonięci są ćwiczeniami Tai Chi, młodsi tańczą w rytm nowoczesnej muzyki, inni z kolei poprawiają swoją sprawność gimnastyczną pod okiem rodziców czy trenerów. Większość jednak stawia na spacery wśród zieleni dla osiągnięcia równowagi duchowo-psychicznej po całodziennej pracy lub przed nią.

W trakcie przechadzki mijamy różnego typu obiekty jak np. tańczącą fontannę, park zabaw dla dzieci oraz obiekty bardziej poważne np. Shanghai Muzeum, Shanghai Grand Theatre czy Shanghai Urban Planning Exhibition Hall. Do Muzeum mamy wstęp wolny, ale z racji ogromnych kolejek i typowych eksponatów, które nie wszystkich fascynują niekoniecznie Muzeum polecam.

Jeśli już to Shanghai Urban Planning Exhibition Hall, gdzie możemy zobaczyć historię Szanghaju, makiety współczesnego miasta i wiele innych.

Ponieważ miałem przyjemność mieszkać w Hotelu Radisson Blue , tuż przy People Square, mogłem obserwować Chińczyków prawie codziennie.

Co ciekawe – Chińczycy na ogół zamknięci w sobie i zdystansowani do otoczenia, na People Square stawali się jakby zupełnie inni. Uśmiechnięci, wyluzowani, pozbawieni wszelkich barier. Dlaczego tak się dzieje? Nie mam pojęcia.

Zakładam, że spacerek po Shanghai People Square kończy naszą weekendową eskapadę. Oczywiście każdy może ułożyć sobie własny, inny, pewnie lepszy plan weekendowego pobytu w Szanghaju.

W następnych wpisach pokażę jeszcze kilka innych, ciekawych  atrakcji Shanghaju, które na pewno warto zobaczyć.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge