Tajpej – Tańcząca Fontanna

Tańcząca fontanna i inne.

Tajpej-Promenada

Tajpej-Promenada

Jeśli ktoś ma ochotę na zobaczenie najwyższego budynku Taipei 101, o którym sporo we wpisie „Tapei 101-Wizytówka Taipei” , proponuję fajną wycieczkę najpierw metrem a potem spacerkiem.

Jedziemy metrem linią niebieską i wysiadamy na stacji TAIPEI CITY HALL. Następnie, po wyjściu z metra kierujemy się promenadą w stronę  Taipei 101. Promenada biegnie pomiędzy ulicami Songren i Songhi.

Co tutaj mamy fajnego? Oprócz wielu markowych „zachodnich” sklepów, obleganych przez setki spragnionych „zachodu” młodych Tajwańczyków oraz wielu knajpek na wzór zachodni, możemy natknąć się na darmowe występy artystyczne różnego kalibru.

Taipei - Kolejka do H&M

Taipei – Kolejka do H&M

Magicy pokazują swój kunszt czarowania, tancerze tańczą solo i parami, grajkowie grają, a akrobaci wykonują niekiedy niebezpieczne akrobacje. Wszystko to przyciąga masę gapiów i oczywiście ich monety, które wrzucane do prowizorycznych skarbonek zasilają budżet ulicznych artystów.

Taipei - Uliczne pokazy

Taipei – Uliczne pokazy

Oprócz placyków dla dzieci, starganów z żywym towarem np. pieskami, czy bardziej przyziemnymi balonikami moją uwagę przykuła „Tańcząca Fontanna”. Niby nic wielkiego i podobno w Toruniu jest ładniejsza, ale kilkuminutowy przystanek zadziałał na mnie relaksująco.

Po kilkunastu minutach wolnego spaceru przechodzimy przez bardzo dziwne skrzyżowanie – na którym  można przechodzić tradycyjnie prostopadle po pasach, ale również  po skosie, przez sam środek skrzyżowania. W ten sposób docieramy do Taipei 101 .

Taipei - Skrzyżowanie - przechodzimy tradycyjnie i po skosie

Taipei – Skrzyżowanie – przechodzimy tradycyjnie i po skosie

Dlaczego ten wpis? Ostatnio unikam taksówek, czy podwożenia mnie przez znajomych Tajwańczyków w wybrane punkty miasta. Nie ma to jak samemu wtopić się w tłum, pochodzić po nowoczesnych, albo starych uliczkach. Dobrze jest coś poskubać do jedzenia, coś pooglądać, poczuć atmosferę, zatrzymać się na chwilę, przyjrzeć z bliska tutejszym ludkom i trochę pokontemplować.

To są niezapomniane przeżycia, których nie odda żaden przewodnik, czy opowieści znajomych, czy nawet filmiki zamieszczone na tym blogu.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

6 komentarzy

 1. Jacek pisze:

  Witam zobaczyłęm sobie Taipej w internecie i muszę powiedzieć, że wygląda przepięknie. Sam osobiście pojechałbym tam. Niedługo już będą wakacje i mam 9nadzieję, że uda mi się tam wybrać. Pozdrawiam i oczywiście bardzo zazdroszczę.*

 2. Daria pisze:

  O proszę, kolejna fajna atrakcja do zoabczenia. Ale ja byłam kiedyś w Niemczech i widziałam bardzo podobną fontannę. Wydaje mi się, że w Polsce też jest coś takiego, oczywiście z mniejszych rozmachem, ale zamysł ten sam, niestety nie pamiętam jednak gdzie, w jakim mieście. No ale muszę poszukać, bo chetnie bym odwiedzila takie miejsce.

 3. Mirosław pisze:

  Zupełnie inny świat, zupełnie inna kultura i życie. Na pewno warto się tam pojawić. Wcześniej można zapoznać się z takimi artykułami, by nieco dowiedzieć się o tych miejscach coś więcej. Dzięki temu łatwiej będzie na taki wyjazd się wybrać i będzie jakaś ogólna wiedza, dzięki czemu będzie wiadomo czego się spodziewać.
  Mirosław ostatnio opublikował…Dekorowanie wypieków – super pomysł na upiększenie przeróżnych uroczystych okolicznoMy Profile

 4. Kasia pisze:

  Twoje wpisy są naprawdę swietne 🙂 Masz ogromny talent do pisania, tylko Ci go pozazdroscic, hehe 🙂 Wiem, ze zazdrosc to grzech, no ale dla takiego daru, jakim to wielkim darem niezaprzeczalnie jest Twoj talent do pisania, warto nawet zgrzeszyc 🙂 Mam nadzieje, ze jeszcze dlugo dane mi będzie czytac Twoje wpisy 🙂
  Kasia ostatnio opublikował…Odbudowa łazienkiMy Profile

 5. Krys pisze:

  Mnie natomiast zupełnie nie ciągnie w tamte rejony. Daleki wschód w ogóle mnie nie interesuje. Trafiłem na ten wpis w ogóle przypadkowo i skoro już tu byłem to przeczytałem. Wpis bardzo ciekawy, jak któryś ze znajomych będzie wybierał się w tamte rejony, to na pewno ten blog będę polecam.
  Krys ostatnio opublikował…Co gwarantuje firmie profesjonalna strona internetowa – przykłady zaletMy Profile

 6. „Nie ma to jak samemu wtopić się w tłum, pochodzić po nowoczesnych, albo starych uliczkach.” … dokładnie taki sposób zwiedzania jest najlepszy. W pełni pozwala poznać dane miejsce nie tylko od tej strony najatrakcyjniejszych obiektów. Podróżując w ten sposób poznajesz prawdziwą ich specyfikę , mentalność ludzi, kulturę. Taka wyprawa jest moim zdaniem najcenniejsza.
  Zorientowny podróżnik ostatnio opublikował…Fotowyprawy – z aparatem w najpiękniejsze miejsca na ZiemiMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge