Taiwan – Bajkowe Miejsce – Mugumugi

Dobra wiadomość:

Liv Hsieh – moja znajoma z Tajwanu będzie mnie wspomagać gościnnie swoimi wpisami  o ciekawych miejscach na Tajwanie, o zwyczajach i życiu zwykłych Tajwańczyków. Bardzo się z tego cieszę.

Dzisiaj o bajkowym Mugumugi.

Pomimo, że Tajwan odwiedziłem ze 30 razy, to z pewnością nie wiem o nim tyle co sympatyczna Liv Hsiech. Poniżej jej wpis (tłumaczenie na polski z angielskiego):

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam zdjęcia z Mugumugi, byłam zaskoczona i nie mogłam uwierzyć, że coś takiego na prawdę istnieje. Mugumugi leży na wschodzie Tajwanu, w rejonie zwanym Hualian, w dolinie pomiędzy górami, w miejscu, gdzie środowisko nie jest skażone nowoczesnym światem. To naturalne piękno Tajwanu.

Nazwa Mugumugi to oryginalna nazwa pochodząca z języka plemienia Taroko, które zamieszkiwało ten teren w zamierzchłych czasach. Nazwa opisuje to miejsce następująco: „jeśli raz postawisz stopę na tej ziemi, to będziesz chciał zostać tutaj na zawsze”.

Poniżej reklamówka tego miejsca (niestety komentarz po Chińsku):

Płynące marmurowymi korytami  strumienie bielą się w promieniach słonecznych, tworząc niesamowite arcydzieło Matki Natury.

Jeśli kiedyś zawitasz na Tajwanie, musisz koniecznie odwiedzić to miejsce, które będzie nie tylko świetnym miejscem dla relaksu, ale gdzie również można przenieść się w przeszłość i zapomnieć o współczesnym świecie.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. No piękne miejsce! Czekam na więcej zdjęć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge