Restauracje w Tajpej – Tylko dla odważnych !!!

Szczury, węże, a może miska klozetowa zamiast talerza? Odważysz się? 

Jeśli szukasz mocnych wrażeń kulinarnych w Tajpej, to mam dla ciebie dzisiaj dwie propozycje.

Ale najpierw tytułem wstępu:

W  Tajpej najbardziej mnie zadziwia ogromna liczba małych, ulicznych knajpek. W każdej takiej knajpce od rana do wieczora ciągle coś się warzy w ogromnych garach, albo smaży na prowizorycznych rusztach. Mięso, ryby, owoce morza, jakieś warzywa, kasztany jadalne.. 

Jeszcze bardziej zadziwia to, że te knajpki są wiecznie zatłoczone. Tajwańczycy notorycznie okupują wszystkie miejsca, siedząc przy prowizorycznie skleconych stolikach, ciągle ruszając żuchwami i pracując pałeczkami. Wydawało by się, że cały dzień spędzają na konsumpcji i mlaskaniu. To dlaczego są szczupli? Oto jest pytanie.

Ale nie o tym chciałbym dzisiaj pisać. W trakcie swoich podróży po Dalekim Wschodzie próbowałem wielu potraw. Jadłem krokodyla, karaluchy, żywe ślimaki, żółwie, gołębie i inne ciekawostki. Odwiedziłem masę restauracji, gdzie w Menu były np. psy (tych akurat nie jadłem). Ale muszę powiedzieć, że dwie restauracje w Tajpej mnie zszokowały.

Restauracja nr. 1:
U nas świeże szczury i węże

U nas świeże szczury i węże

Ostatnie beztroskie szczurze chwile

Ostatnie beztroskie szczurze chwile

Od ulicy Guangzhou odchodzi przecznica, na której natknąłem się na restaurację, gdzie głównym daniem są szczury oraz węże. Szczury (białe na szczęście) biegają sobie nieświadomie i radośnie w dużym akwarium  i nie mają pojęcia , że niebawem staną się elementem prezentowanego przed wejściem menu – atrakcyjnie zresztą wyglądającego.

Ogromne, obleśne i mało apetyczne węże, w przeciwieństwie do szczurów wylegują się leniwie i wyglądają jakby to one niedawno kogoś pożarły. 

Dania są dość drogie bo ok 600NTD (czyli 60zł) za porcję ale popyt o dziwo jest. Szczurzych i wężowych smakoszy w restauracji nie brakuje.

Restauracja nr. 2:
Restauracja "Modern Toilet"

Restauracja „Modern Toilet”

Restauracja "Modern Toilet" - Menu

Restauracja „Modern Toilet” – Menu

Jeśli pokonamy jednen przystanek metrem z Main Station i wysiądziemy na stacji Ximen, to po krótkim spacerku znajdziemy się na ulicy  Xining South Road 72. Co tutaj znajdziemy ciekawego? Restaurację !!!

Restauracja nazywa się „Modern Toilet”. Wnętrze jest stylizowane na wychodek. Siedzimy na klozetach, jemy z małych muszli klozetowych i popijamy trunki z tzw. kaczki, którą obłożni chorzy normalnie używają w szpitalach do oddawania moczu.

Bardzo ciekawie wyglądają zwłaszcza desery, przypominają bowiem barwą i kształtem ludzkie ekskrementy. Generalnie jedzenie dobre, ale nie dla tych co mają bujną wyobraźnię. Tych może naprawdę zemdlić i będą musieli skorzystać z prawdziwej toalety. 

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. okruszka pisze:

  Niesamowite, że te restauracje tętnią życiem. Dla nas Euopejczyków jedzenie dopiero co zabitych szczurów jest niewyobrażalne, a co dopiero picie napoju z tak zwanego kaczora. Szok kulturowy:)

 2. Mateusz7 pisze:

  Ciekawe czy takie szczury są pożywne. Ja preferuje zdrowy tryb życia, ale nawet jeśli okazały by się pożywne to raczej i tak nie jadłbym czegoś takiego.
  Mateusz7 ostatnio opublikował…Inwestowanie pieniędzy to sznasa na lepszą przyszłośćMy Profile

 3. Iga pisze:

  Przyznam, że jak zaczęłam czytać zdanie: „Jadłem krokodyla…” od razu cisnęło mi się na usta pytanie czy jadłeś psa 😉 Ale nie, ufff 🙂
  Eee, kulinarnie to takie klimaty chyba nie dla mnie. Szczególnie ta druga restauracja, podejrzewam, że moja wyobraźnia jeśli by w ogóle dopuściła mnie do deseru, to potem przez całe życie szantażowała traumą 😛

 4. Adam pisze:

  Makabra…jaka nazwa baru, nie mam pytań ale to w jaki sposób serwują tam jedzenie to jeszcze większy szok. Nie wiem, że ktoś wpadł na taki pomysł i on działa ;o) To tylko Tajwańczycy są tacy szaleni…ja bym chyba nie dał rady tam zjeść całego posiłku…o nie nie 😉

 5. Marek pisze:

  Gdyby ludzie z Europy zobaczyli te restauracje i weszli do ich środka, to naprawdę nie wiem czy by przeżyli ten szok. To jest naprawdę nie do uwierzenia, że takie miejsca istnieją na naszym świecie, a jeszcze bardziej nie do uwierzenia jest to, że mają one tyle klientów! Ale dobrze, że ktoś pisze o tych rzeczach, bo dzięki temu wiele ludzi planujących udać się w tamte rejony będzie wiedziało co ich tam może spotkać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge