Jak Dojechać do Dzielnicy PUDONG w Shanghaju?

PUDONG – Centrum Finansowe Szanghaju 

Oriental Pearl Tower

Oriental Pearl Tower

Z końcem XX-go wieku Pudong przejął funkcje Centrum Finansowego jakie do tej pory pełnił BUND.

Za tym poszła szybka rozbudowa i wręcz niesamowity rozwój tej dzielnicy. Jeden za drugom powstawały nowoczesne , coraz to wyższe budynki.

Począwszy od charakterystycznej wieży telewizyjnej „Oriental Pearl Tower”, a skończywszy na jednym z najwyższych obecnie budynku świata „Shanghai Tower. Widać, że ewidentnie władze Szanghaju chcą zrobić u siebie drugi Hong Kong.

W tym wpisie nie chciałbym rozwodzić się nad nudnymi, suchymi informacjami i liczbami dotyczącymi dzielnicy Pudong Shanghai, które każdy może znaleźć w internecie. Chciałbym podpowiedzieć tym, którzy wybierają się do Shanghaju jak szybko i tanio za pomocą metra dostać się na miejsce, na co zwrócić uwagę i jak poruszać się po dzielnicy.

Dobrym rozwiązaniem jest również wycieczka odkrytym autokarem po Pudong za niewielkie pieniądze. Przystanek początkowy znajduje się przy Wieży „Oriental Pearl Tower”. Łatwo go znaleźć bo znajduje się niedaleko od wyjścia z metra.

Oprócz nowoczesnych budynków i sklepów ciekawe miejsca to podwójne rondo z pieszymi na górze i samochodami na dole oraz pięknym kwietnikiem wewnątrz.

Wycieczka Objazdowa "Pudong Shanghai"

Wycieczka Objazdowa „Pudong”

Polecam również wyciszenie w jednej z wielu knajpek z piwkiem lub kawką w ręku. Można wtedy poczuć tutejszy specyficzny klimat, podziwiać tutejsze swoiste piękno oraz poobserwować zachowania Chińczyków i turystów.

Można tu przyjechać wieczorem i podziwiać widoki podświetlonych budynków i migających reklam. Życie nocne pulsuje tutaj do późna. Można zaliczyć jedną z wielu knajpek. Zarówno tych tańszych jak i bardzo drogich. Wszystko zależy od portfela.

Zaliczyłem – na zaproszenie Chińskiej firmy żeby było jasne – restaurację na  50 tym piętrze w budynku blisko Pearl Tower (nazwy nie pamiętam). Z tarasu był zapierający dech w piersiach widok na nocny Pudong i rzekę Huang Pu z licznymi stateczkami.   Piwko kosztowało tam „jedyne” 15 Euro, a zagryzałem je 8-mio letnią ostrygą przy dżwiękach diabolicznej muzyki .

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. plomyks pisze:

  Trzeba było by zobaczyć kiedyś to miejsce z bliska
  plomyks ostatnio opublikował…VLCD czyli dieta niskokalorycznaMy Profile

 2. Krzychu pisze:

  Zjeść kolację na 50 pietrze, bezcenne.

 3. Wojciech pisze:

  olacja na 50 piętrze, można powiedzieć „hight life”. Chociaż dla osoby z lękiem wysokości – tak jak mnie nie byłoby to pewnie tak piękne 😛
  Ciekawie rozwiązane rondo, dla mnie futurystycznie.

 4. Super widoki musiał być przy takiej kolacji 🙂 Chyba, że smog zasłaniał 😉 Faktycznie tak tragicznie jest z tym zanieczyszczeniem powietrza w wielkich miastach w Chinach?

 5. Rafal pisze:

  Widok faktycznie zapiera dech w piersi :] Zazdroszczę, ja sam chciałbym bardzo odwiedzić Azję.

 6. jacek pisze:

  Osobiście nie chciałbym jeść kolacji na 50 piętrze… max mógłbym zjeść na 5 piętrze 😉
  jacek ostatnio opublikował…Praca mięśni podczas gry w tenisaMy Profile

 7. Franek pisze:

  Dokładnie ja mam tak samo hehe ogólnie to mam lęk wysokości i takie widoczki mi nie służą już na latarni morskiej w Kołobrzegu miałem zawroty głowy ale tak czy owak podziwiam
  Franek ostatnio opublikował…Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki w Euro Providus ?My Profile

 8. Radosław pisze:

  Chiny to piękny kraj – chciałby go kiedyś odwiedzić ale nie bardzo wiem, czy się uda. Dzieki Twojemu blogowi i zdjęciom choć troszkę mogę przybliżyć sobie ich kulturę i zobaczyć piękne miejscs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge