Jak Dojechać do Dzielnicy PUDONG w Shanghaju?

PUDONG – Centrum Finansowe Szanghaju 

Oriental Pearl Tower

Oriental Pearl Tower

Z końcem XX-go wieku Pudong przejął funkcje Centrum Finansowego jakie do tej pory pełnił BUND.

Za tym poszła szybka rozbudowa i wręcz niesamowity rozwój tej dzielnicy. Jeden za drugom powstawały nowoczesne , coraz to wyższe budynki.

Począwszy od charakterystycznej wieży telewizyjnej „Oriental Pearl Tower”, a skończywszy na jednym z najwyższych obecnie budynku świata „Shanghai Tower. Widać, że ewidentnie władze Szanghaju chcą zrobić u siebie drugi Hong Kong.

W tym wpisie nie chciałbym rozwodzić się nad nudnymi, suchymi informacjami i liczbami dotyczącymi dzielnicy Pudong Shanghai, które każdy może znaleźć w internecie. Chciałbym podpowiedzieć tym, którzy wybierają się do Shanghaju jak szybko i tanio za pomocą metra dostać się na miejsce, na co zwrócić uwagę i jak poruszać się po dzielnicy.

Dobrym rozwiązaniem jest również wycieczka odkrytym autokarem po Pudong za niewielkie pieniądze. Przystanek początkowy znajduje się przy Wieży „Oriental Pearl Tower”. Łatwo go znaleźć bo znajduje się niedaleko od wyjścia z metra.

Oprócz nowoczesnych budynków i sklepów ciekawe miejsca to podwójne rondo z pieszymi na górze i samochodami na dole oraz pięknym kwietnikiem wewnątrz.

Wycieczka Objazdowa "Pudong Shanghai"

Wycieczka Objazdowa „Pudong”

Polecam również wyciszenie w jednej z wielu knajpek z piwkiem lub kawką w ręku. Można wtedy poczuć tutejszy specyficzny klimat, podziwiać tutejsze swoiste piękno oraz poobserwować zachowania Chińczyków i turystów.

Można tu przyjechać wieczorem i podziwiać widoki podświetlonych budynków i migających reklam. Życie nocne pulsuje tutaj do późna. Można zaliczyć jedną z wielu knajpek. Zarówno tych tańszych jak i bardzo drogich. Wszystko zależy od portfela.

Zaliczyłem – na zaproszenie Chińskiej firmy żeby było jasne – restaurację na  50 tym piętrze w budynku blisko Pearl Tower (nazwy nie pamiętam). Z tarasu był zapierający dech w piersiach widok na nocny Pudong i rzekę Huang Pu z licznymi stateczkami.   Piwko kosztowało tam „jedyne” 15 Euro, a zagryzałem je 8-mio letnią ostrygą przy dżwiękach diabolicznej muzyki .

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

8 komentarzy o: “Jak Dojechać do Dzielnicy PUDONG w Shanghaju?

  1. olacja na 50 piętrze, można powiedzieć „hight life”. Chociaż dla osoby z lękiem wysokości – tak jak mnie nie byłoby to pewnie tak piękne 😛
    Ciekawie rozwiązane rondo, dla mnie futurystycznie.

  2. Chiny to piękny kraj – chciałby go kiedyś odwiedzić ale nie bardzo wiem, czy się uda. Dzieki Twojemu blogowi i zdjęciom choć troszkę mogę przybliżyć sobie ich kulturę i zobaczyć piękne miejscs

Dodaj komentarz

Wymagane imię i adres email.Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge