Pekin- Jak Dojechać z Lotniska ? -Airport Express

Kiedy już odebraliśmy bagaże, trzeba zadecydować jaką drogą dostać sie do samego Pekinu. Mamy  jeszcze kawałek drogi. Przy okazji cenna uwaga!!!

Jeśli nadaliśmy  bagaż w Polsce do np. Shenyang. I lecimy np. przez Frankfurt, Pekin do Shenyang, to musimy wiedzieć , że  nasz bagaż zostanie prawdopodobnie wyładowany przez obsługę na lotnisku w Pekinie.

Dlatego warto sprawdzić na taśmie w Pekinie, czy nie ma tam naszego bagażu, żeby potem nie być zaskoczonym, że bagaż  do Shenyang nie doleciał. Bagaż doleci później i nie zginie na pewno, ale po co się niepotrzebnie denerwować. 

Jak dostać się do samego Pekinu?
Raczej nie korzystajcie z taksówek, bo wychodzi drogo, a taksówkarze Pekińscy są mało uprzejmi, a często chamscy. Jeśli już bardzo chcecie, to korzystajcie z takich taksówek, które mają boki pomalowane na żółto. Nie korzystajcie w żadnym wypadku z przypadkowych, nieoznakowanych samochodów!!!

Na poniższym filmie pokazuję jak dojechać do centrum Pekinu z lotniska pociągiem o nazwie Airport Express. Z lotniska do Pekinu jedzie on znacznie dłużej niż w przeciwnym kierunku, ponieważ najpierw cofa się do Terminala 2, a dopiero potem kieruje się do centrum.

Pierwszym przystankiem po Terminalu 2 jest SANYUANOIAO, który przecina się z niebieską linią Metra nr.10 . Następnym i ostatnim przystankiem jest  DONGZHIMEN, który z kolei przecina się z niebieską linią Metra nr.2.   I tutaj trzeba wysiąść.

Bilet w jedną stronę kosztuje 25 Juanów i jest ważny tylko w dniu zakupu, ale uwaga!!! Zgubienie biletu to kara 250 Juanów. Trzebo go więc pilnować dobrze. W następnym wpise pokażę co zrobić po dotarciu do DONGZHIMEN i jak korzystać z Metra w Pekinie.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

15 komentarzy o: “Pekin- Jak Dojechać z Lotniska ? -Airport Express

 1. Jezu jak ja Panu zazdroszczę, czytam sobie pomalutku artykuły i po cichaczu kombinuje jak bytu tanio zwiedzić Azję 🙂

 2. Jak dla mnie to egzotyczny kraj pewien skrajności. Bogate metropolie i biedne prowincje. Komunizm zrobił w Chinach swoje, zresztą podobnie jak w innych krajach. Ostatnio widziałem dokument o fabrykach, były to podwykonawca apple – straszne rzeczy tam się wyczynia. Pomimo dość negatywnego obrazu Chin w moich oczach mam duży szacunek do ich historii i kultury.

 3. A to ciekawostka z tym zgubieniem biletu, muszę przyznać. 🙂 Gdyby u nas płaciło się 1000% więcej, to bym nosił przy tyłku zawsze i wszędzie. 🙂

 4. Czesc, czytam Cię od dawna, jednak bardzo rzadko się tu udzielam, teraz jednak musialem 🙂 Pragnę Ci powiedziec, ze Twoj blog jest w tej chwili jednym z najlepszych blogow w naszej polskiej sieci jakie znam 🙂 Naprawdę, polecam go kazdemu, kto szuka czegoś wartosciowego do czytania w zakamarkach internetu.

 5. Do Lipca będą jeszcze ze 2-3 wpisy ( w zależności od wolnego czasu), mogą również się przydać.

 6. Pozazdrościć tylko tak pięknych wycieczek. Cieszę się, że wchodząc na Pana bloga mogę przenieść się w inny dla mnie wymiar rzeczywistości.

 7. Tutaj bardzo restrykcyjnie podchodzi się do bezpieczeństwa i porządku. Wszędzie jest ochrona (jacyś ludzie w mundurach), który pilnują porządku na stacjach. Dodatkowo za każdym razem jak chce się wejść do metra trzeba swój bagaż (plecak, torba, walizka) położyć na taśmie, którą się prześwietluje jak na lotnisku – znów odpowiedni ludzie w mundurach.
  Każdy zakupiony bilet umożliwia wejście na stację przez bramki, ale jednocześnie umożliwia opuszczenie stacji (tylko takiej na jaką się kupiło bilet) znów przez bramki.
  Jednorazowy bilet jest zatrzymywany w bramce. Podejrzewam, że potem jest znów w użyciu i stąd może być ta kara za zgubienie 🙂

 8. czy bilet na pociag airport express moze byc zaplacony karta magnetyczna metra?
  czy taka kartę mozna kupic juz na lotnisku w okienku gdzie na filmie kupowales bilet na pociag?
  rozumiem ze bilet na pociag jest w jedna stronę jesli w ciagu 24h wracamy na lotnisko tez trzeba kupic drugi bilet?

 9. Karta magnetyczna metra to odrębna sprawa, kupujemy ją w innym miejscu i nie można nią zapłacić za Airport Express. Kartę (bilet) na AE można kupić na lotnisku przy wejściu na peron Airport Express zarówno na Terminalu 3 jak i Terminalu 2. Bilet na AE ważny jest tylko w jedną stronę, gdy dojeżdżamy na stację końcową i z niej wychodzimy, to bramka „łyka” bilet i jeśli chcemy jechać ponownie trzeba płacić ponownie, nie ma tutaj znaczenia kiedy wracamy.

 10. Dzień dobry!
  Przylecimy do Pekinu w nocy, po 1.00. Jak dostać się do centrum? Jeżdżą co prawda nocne shuttle busy do dworca Gongzhufen, ale nie wiemy, czy stamtąd da się komunikacją publiczną dostać do hotelu (No.52 West Dazhalan Street,Qianmen, Xicheng, Beijing, 100051). Bardzo proszę o poradę.

Dodaj komentarz

Wymagane imię i adres email.Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge