Pekin – Kompleks Olimpijski

Nie zapomnijmy o Olimpiadzie Pekin 2008

Pekin 2008No i mamy teraz Mistrzostwa Świata w Pekinie. Lekkoatleci biegają, skaczą, rzucają różnymi przedmiotami i zdobywają przy tym medale. Polacy spisują się nadzwyczaj dobrze, co cieszy ogromnie.

Przy okazji oglądania Mistrzostw Lekkoatletycznych wróciły do mnie dużo bardziej emocjonujące wspomnienia, wspomnienia z czasów Olimpiady Pekin 2008.  Była to olimpiada przygotowana prawdopodobnie  z największym rozmachem.

Ale do rzeczy. Jako niewątpliwą atrakcję Pekinu proponuję zwiedzenie kompleksu Olimpijskiego, wybudowanego właśnie w 2008. Dojechać można tutaj metrem. Przystanek Olympic Games Center lub Olympic Green, linia zielona 8.

Pekin - Widok na Kompleks Olimpijski z Hotelu InterContinental, fot. Wł. Arboczius

Pekin – Widok na Kompleks Olimpijski z Hotelu InterContinental, fot. Wł. Arboczius

Dla bardziej majętnych proponuję pobyt w Hotelu INTERCONTINENTAL, w którym podczas olimpiady mieszkali dziennikarze, a z którego rozciąga się wspaniały widok na kompleks olimpijski.

Z okna Hotelu Widać znakomicie Stadion „Ptasie Gniazdo” , basen o nazwie „Kostka Wodna” i całą resztę ogromnego kompleksu łącznie z hotelami dla zawodników.

Na romantyczny spacer proponuję jednak wybrać się wieczorem. Niesamowita atmosfera, a wszystkie obiekty są kolorowo, wręcz bajkowo podświetlone.

Pekin - Stadion Olimpijski, fot. Wł. Arboczius

Pekin – Stadion Olimpijski, fot. Wł. Arboczius

Dla mnie ogromną frajdą była możliwość wejścia na murawę stadionu i na pływalnię. Bilet to jedyne 50 Yuanów. Można za te parę Yuanów poczuć przez chwilę atmosferę stadionu, pospacerować po bieżni i murawie, czy posiedzieć na krzesełkach dla kibiców.

Na olbrzymim ekranie wyświetlane są filmy z tamtych olimpijskich lat, co dodatkowo potęguje niezapomniane doznania.

Pamiętajmy, że Pekin w 2022  będzie znowu Stolicą Olimpijską, tym razem zimową. Teren przyległy, czyli Olimpic Green ma być wykorzystany ponownie. Dobudowne zostaną konieczne obiekty, np. tor do jazdy szybkiej na lodzie.pekin_2022

Gór niestety Chińczycy nie dadzą  rady dobudować, więc trzeba będzie dowozić narciarzy jakieś 140 km. Ale jak znam Chińczyków, ich  dyscyplinę i zaangażowanie , a przede wszystkim świetne autostrady, nie będzie z tym żadnego problemu.

Nie0podal kompleksu znajdują się fajne restauracje. Polecam Koreańską z typowym dla tej kuchni grilem w stole, gdzie można samemu przypiekać sobie dowolnie wybrane potrawy.P4060010 P4060009 P4090016 P4060023

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Marek pisze:

  Niestety Olimpiadę przyszło mi oglądać jedynie sprzed ekranu telewizora 😉 Jednak mamy już w planach Pekin na 2022 rok… Kto wie co z tego wyjdzie 🙂

 2. Irek Wrobel pisze:

  Aż chce się tam być. Do tej pory Chiny oglądałem tylko w ekranie, ale mam wielkie marzenie, spędzić tam miesiąc…
  Irek Wrobel ostatnio opublikował…Video Recenzja BlogówMy Profile

 3. Niestety nigdy nie byłcem na olimpiadzie. Ale kto wie może kiedyś się uda.
  Przeciski lubawa ostatnio opublikował…Witaj, świecie!My Profile

 4. Łukasz pisze:

  Sam też nigdy nie byłem na olimpiadzie, ale odwiedzić Pekin to moje marzenie, więc gdy tam będę, obowiązkowym punktem będzie Kompleks Olimpijski.

 5. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę tego iż byłeś w Pekinie na olimpiadzie, musiało to być niezapomniane wydarzenie, co z resztą widać po Twoich wspomnieniach oraz po tym jak one wróciły 🙂

 6. Józef pisze:

  Khem, pamiętajmy o igrzyskach. Olimpiada to okres między igrzyskami. Proszę poprawnie stosować terminy :/
  Józef ostatnio opublikował…Kabriolet jako weselny samochód.My Profile

 7. Władysław Arboczius pisze:

  Masz zupełną rację. Ale tak jakoś się utarło.

 8. TRYLOGIA pisze:

  Tak naprawdę czy przez te kilka lat nie zbudują pod Pekinem gór? Wszystko jest możliwe, w końcu to Chińczycy 🙂
  TRYLOGIA ostatnio opublikował…Pan Wołodyjowski ile miał wzrostu?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge