Pekin – Kompleks Olimpijski

Nie zapomnijmy o Olimpiadzie Pekin 2008

Pekin 2008No i mamy teraz Mistrzostwa Świata w Pekinie. Lekkoatleci biegają, skaczą, rzucają różnymi przedmiotami i zdobywają przy tym medale. Polacy spisują się nadzwyczaj dobrze, co cieszy ogromnie.

Przy okazji oglądania Mistrzostw Lekkoatletycznych wróciły do mnie dużo bardziej emocjonujące wspomnienia, wspomnienia z czasów Olimpiady Pekin 2008.  Była to olimpiada przygotowana prawdopodobnie  z największym rozmachem.

Ale do rzeczy. Jako niewątpliwą atrakcję Pekinu proponuję zwiedzenie kompleksu Olimpijskiego, wybudowanego właśnie w 2008. Dojechać można tutaj metrem. Przystanek Olympic Games Center lub Olympic Green, linia zielona 8.

Pekin - Widok na Kompleks Olimpijski z Hotelu InterContinental, fot. Wł. Arboczius

Pekin – Widok na Kompleks Olimpijski z Hotelu InterContinental, fot. Wł. Arboczius

Dla bardziej majętnych proponuję pobyt w Hotelu INTERCONTINENTAL, w którym podczas olimpiady mieszkali dziennikarze, a z którego rozciąga się wspaniały widok na kompleks olimpijski.

Z okna Hotelu Widać znakomicie Stadion „Ptasie Gniazdo” , basen o nazwie „Kostka Wodna” i całą resztę ogromnego kompleksu łącznie z hotelami dla zawodników.

Na romantyczny spacer proponuję jednak wybrać się wieczorem. Niesamowita atmosfera, a wszystkie obiekty są kolorowo, wręcz bajkowo podświetlone.

Pekin - Stadion Olimpijski, fot. Wł. Arboczius

Pekin – Stadion Olimpijski, fot. Wł. Arboczius

Dla mnie ogromną frajdą była możliwość wejścia na murawę stadionu i na pływalnię. Bilet to jedyne 50 Yuanów. Można za te parę Yuanów poczuć przez chwilę atmosferę stadionu, pospacerować po bieżni i murawie, czy posiedzieć na krzesełkach dla kibiców.

Na olbrzymim ekranie wyświetlane są filmy z tamtych olimpijskich lat, co dodatkowo potęguje niezapomniane doznania.

Pamiętajmy, że Pekin w 2022  będzie znowu Stolicą Olimpijską, tym razem zimową. Teren przyległy, czyli Olimpic Green ma być wykorzystany ponownie. Dobudowne zostaną konieczne obiekty, np. tor do jazdy szybkiej na lodzie.pekin_2022

Gór niestety Chińczycy nie dadzą  rady dobudować, więc trzeba będzie dowozić narciarzy jakieś 140 km. Ale jak znam Chińczyków, ich  dyscyplinę i zaangażowanie , a przede wszystkim świetne autostrady, nie będzie z tym żadnego problemu.

Nie0podal kompleksu znajdują się fajne restauracje. Polecam Koreańską z typowym dla tej kuchni grilem w stole, gdzie można samemu przypiekać sobie dowolnie wybrane potrawy.P4060010 P4060009 P4090016 P4060023

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

8 komentarzy o: “Pekin – Kompleks Olimpijski

  1. Niestety Olimpiadę przyszło mi oglądać jedynie sprzed ekranu telewizora 😉 Jednak mamy już w planach Pekin na 2022 rok… Kto wie co z tego wyjdzie 🙂

  2. Sam też nigdy nie byłem na olimpiadzie, ale odwiedzić Pekin to moje marzenie, więc gdy tam będę, obowiązkowym punktem będzie Kompleks Olimpijski.

  3. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę tego iż byłeś w Pekinie na olimpiadzie, musiało to być niezapomniane wydarzenie, co z resztą widać po Twoich wspomnieniach oraz po tym jak one wróciły 🙂

Dodaj komentarz

Wymagane imię i adres email.Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge