Nabrzeże BUND Shanghai-Jak Dojechać ?

BUND – słynne Nabrzeże Szanghaju nad rzeką Huang Pu.(Zobacz VIDEO)

Nabrzeże Bund - Szanghaj

Nabrzeże Bund – Koleżanki

Tutaj wiele się zaczęło. Do 1846 roku były tylko bagna i szuwary, a po wylądowaniu Anglików nabrzeże szybko zamieniło się w centrum finansowe Szanghaju.

Teraz wał przeciwpowodziowy nabrzeża BUND został zamieniony na półtorakilometrową promenadę i nazwany „Murem Zakochanych”. I rzeczywiście wieczorową porą spacerują tutaj tłumy młodych par . Nowożeńcy robią sobie zdjęcia pamiątkowe, a starsi przechadzają się dla relaksu.

Często jestem proszony o wspólną fotografię w znanych miejscach, bo w Chinach biały i duży człowiek to tak jak Misiu w Zakopanem – trzeba koniecznie zrobić sobie z nim zdjęcie.

Bardzo ciekawe i różnorodne są style powstałych tutaj 52 budynków z czasów kolonialnych.
Widok jest przepiękny zwłaszcza nocą, kiedy budynki są wspaniale podświetlone. Po drugiej stronie rzeki Huang Pu , mamy wspaniały widok na nowe centrum finansowe w dzielnicy Nowy Pudong z charakterystycznymi budynkami – wizytówkami Szanghaju.

Szahnghai - Bund

Szahnghai – Bund

Chciałbym pokazać na filmie jak w prosty sposób dostać się na słynne Szanghajskie nabrzeże BUND położone nad rzeką Huang Pu. Oczywiście można taksówką , ale po co?  Za taksówkę zapłacimy 100-200 Yuanów, a na pewno dużo więcej, jeśli trafimy na nieuczciwego taksówkarza, jakich w Szanghaju sporo. Na Metro wydamy tylko kilka Yuanów.

Celowo film nakręciłem w dzień, żeby lepiej było widać okolicę , ale tak na prawdę polecam wycieczkę nocną, również statkiem po rzece Huang Pu. Wrażenia są nie do opisania. Proponuję również obejrzć następny film, który pokazuje jak dostać się z nabrzeża BUND Shanghai do nowej dzielnicy finansowej NOWY PUDONG.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

 1. magda pisze:

  Czasy kolonialne to przede wszystkim piękne budownictwo, ponieważ wówczas panował tam inny styl budownictwa niż jest to obecnie i kto wie czy nie było lepsze nawet od tych nowoczesnych rozwiązań, które występują dziś. Powiem szczerze dla mnie tak czasy kolonialne to jeden z najlepszych okresów budowlanki pozdrawiam.

 2. Marek pisze:

  Wielkie dzięki za wpis. Mogłem przynajmniej wirtualnie przenieść się w rejony, które opisujesz 😉 Swoją

 3. Władysław Arboczius pisze:

  Cieszę się, że mogłem przybliżyć ci Chiny. Jeszcze w tym tygodniu zamieszczę wpis i film o dzielnicy Pudong w Szanghaju, z nowoczesnymi budynkami w tym Shanghai Tower najwyższym bydynku na świecie.

 4. Władysław Arboczius pisze:

  Zgadzam się z Tobą. Również mam sentyment do budownictwa z tamtych czasów. Poza tym podziwiam tamtych Europejczyków . Byli to prawdziwi wojownicy i twardziele. Nie było GPS-ów, telefonów itp. a odkrywali i zagospodarowywali nowe tereny, które do dzisiaj kwitną. Mam na myśli Singapur o którym już pisałem i Hong Kong oraz Indie o których planuję napisać niebawem.

 5. Piękne widoczki. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge