Metro Shanghai – Jak korzystać?

METRO SZANGHAJ – FILM JAK KORZYSTAĆ?

Symbol Metra Shanghaj

Symbol Metra Shanghaj

Metro Szanghaj jest świetnym rozwiązaniem na samodzielne podróżowanie. Nie ma tańszego i mniej stresującego sposobu na szybkie przemieszczanie się w tym zatłoczonym i ogromnym mieście.

Dlaczego tanio? Bo przykładowo przejazd z lotniska Pudong do centrum miasta to tylko 6 Juanów, czyli 3 złote. Ta sama trasa za pomocą MAGLEV (kolejki magnetycznej) + Taxi to 100-150 Juanów czyli 50-75 złotych.Przejazd samą taksówką to około 150 Juanów , jeśli nie będziemy naciągnięci przez nieuczciwego taksówkarza i nie zapłacimy 400-500 Juanów czyli 200-250zł.

Dlaczego bezstresowo? Bo opanowanie przejazdu Metrem w Szanghaju jest bardzo proste. Bo nie musimy stać w ogromnych korkach. Bo nie jesteśmy narażeni na kontakt z nieuczciwym i chamskim taksówkarzem. Niestety Pekin i Szanghaj to czołówka największych taksówkowych naciągaczy , którzy do tego słyną z braku kultury i delikatnie mówiąc nieuprzejmości.

Metro Szanghaj

Metro Szanghaj

Oczywiście METRO jak każde skupisko ludzkie wymaga zachowania ostrożności. Działają tutaj tak jak na całym świecie kieszonkowcy. Dlatego trzymamy bagaż przed sobą, pieniadze i dokumenty najlepiej zawieszamy na szyi pod ubraniem. Nie wyjmujemy całego portfela w trakcie płacenia za bilet. Najlepiej przygotować sobie wcześniej garść kilku juanów.

Dobrą metodą jest trzymanie  pieniędzy w różnych miejscach, również w sejfie hotelowym. Mnie osobiście , na szczęście nigdy nie zdarzył się przypadek kradzieży.

I jeszcze jedna rzecz. Bardzo ważne jest planowanie podróży. Za pomocą Google Map możemy zobaczyć, która stacja Metra jest najbliżej naszego hotelu i jak do niego dojść. Mapka metra jest dostępna bez problemu w internecie.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge