MAGLEV – Jak dojechać na lotnisko w Szanghaju ?

MAGLEV SZANGHAI. FILM – INSTRUKTAŻ – JAK KORZYSTAĆ?
Maglev Shanghai

Maglev Shanghai

MAGLEV to chyba najszybsza po japońskiej kolejka magnetyczna  na świecie. MAGLEV (Magnetic Levitation) to rzeczywiście coś co wzbudza uznanie i zachwyt. Oddana do użytku w 2004 roku, maksymalna prędkość 431km/h na trasie ,choć podobno w trakcie testów uzyskała prędkość ponad 500km/h. Trasę o długości około 35km pokonuje w zaledwie 7 minut.

Dlaczego bezstresowo? Bo opanowanie przejazdu Metrem w Szanghaju jest bardzo proste. Bo nie musimy stać w ogromnych korkach. Bo nie jesteśmy narażeni na kontakt z nieuczciwym i chamskim taksówkarzem. Niestety Pekin i Szanghaj to czołówka największych taksówkowych naciągaczy , którzy do tego słyną z braku kultury i delikatnie mówiąc nieuprzejmości.

Pomimo , że MAGLEV prezentuje się świetnie i wzbudza podziw, to nie za wiele osób z niej korzysta. Wagony wydają się puste , siada każdy gdzie chce , bo nawet miejscówek kupować nie trzeba, chyba , że w pierwszej klasie. Możliwe , że odstrasza cena , bo 50 Juanów to dużo więcej niż 3-4 Juany za przejazd metrem tej samej trasy.

W każdym razie gdyby ktoś chciał ” zaliczyć ” MAGLEV  i dojechać na lotnisko , to najpierw musi dostać się linią metra do stacji Longyang Road, która to stacja znajduje się  obok przystanku MAGLEV. Tam trzeba wjechać schodami ruchomymi na pierwszą kondygnację , kupić bilet za 50 Juanów i przyjemnie pokonać trasę do lotniska. Aha, jeszcze jedno. Trzeba bardzo uważać na taksówkarzy w okolicach MAGLEV, zarówno na lotnisku jak i stacji końcowej. Próbują oszukiwać nie włączając taksometrów, a potem żądają 400-500 Juanów (200-250zł)  za przejazd do hotelu. Zwłaszcza ci w niebieskich i czerwonych taksówkach. Białe i złote są pewniejsze. Proponuję jednak skorzystać z Metra. Jest zaraz na początku i końcu obu stacji MAGLEV. Przejazd z lotniska do centrum to tylko około 6 Juanów czyli mniej więcej 3 Złote.

Uwaga! W filmie jest błąd podaję długość trasy 50km , w rzeczywistości to jest około 35km.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. beata pisze:

    Bardzo ciekawy artykuł .Taka kolejka rzeczywiście wzbudza zainteresowanie .Prędkość zawrotna -może kiedyś będę miała możliwość skorzystania z Magleva
    i twoje cenne uwagi będą bardzo przydatne .
    Pozdrawiam i proszę o więcej informacji na tematy Chin ……..

  2. Władysław Arboczius pisze:

    Dzięki za miłe słowa. Każde marzenie może się spełnić, więc i ty pewnie odwiedzisz kiedyś Szanghaj, czego ci szczerze życzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge