Jaskinia Wodna Benxi

Okolice Shenyang – Benxi

Shenyang to 7 milionowe miasto, a w przeszłości również stolica Chin. Ze względu na bezpieczeństwo stolicę przeniesiono bardziej na południe, czyli do Pekinu. W okolicach Shenyang jest co oglądać, na pewno warto obejrzeć Jaskinię Wodną Benxi.

Plan Parku Benxi, fot. Wł. Arboczius

Plan Parku Benxi, fot. Wł. Arboczius

Fajnie tutaj przyjechać latem, bo wokoło piękny park i jeziorko nad którym można trochę poleniuchować, natomiast w samej jaskini temperatura stała, czyli 10 stopni. Stąd też zapobiegliwa obsługa rozdaje wierzchnie okrycia turystom.

Jaskinia Benxi - Wejście, fot. Wł. Arboczius

Jaskinia Benxi – Wejście, fot. Wł. Arboczius

Wejście do jaskini jest niepozorne, nie zapowiada jakichś niebywałych przeżyć. Jednak jest inaczej. W pierwszej części oglądamy typowe, kolorowo podświetlone groty z postaciami trochę kiczowatych dinozaurów i smoków. Mijamy posągi idąc dalej drewnianymi kładkami i dochodzimy do części najważniejszej – przystani z elektrycznymi motorówkami.

Jaskinia Benxi, fot. Wł.Arboczius

Jaskinia Benxi, fot. Wł.Arboczius

W weekendy kolejka do motorówek jest ogromna, dlatego warto tutaj przyjechać w tygodniu. Wsiadamy więc do motorówki, która wozi nas po podobno najdłuższej na świecie podziemnej rzece. Co chwile pojawiają się coraz to piękniejsze i bardziej kolorowe obrazy podświetlanych skał, stalaktytów i innych dziwnych tworów, które powstawały przez miliony lat. Zza zakrętów wyłaniają się coraz to nowe groty, niektóre ogromne, niektóre tak niskie, że trzeba uważać na głowę.

Jaskinia Benxi, fot. Wł.Arboczius

Jaskinia Benxi, fot. Wł.Arboczius

Przejażdżka trwa około 40 minut i to dobrze, że nie dłużej, bo na koniec wycieczki robi się zimno i mokro.

Jak ktoś ma jeszcze czas i  lubi może  zaliczyć w obrębie parku Muzeum Geologiczne, ale nikoniecznie.

Benxi - Mapa, Wł.Arboczius

Benxi – Mapa, Wł.Arboczius

Jak można dojechać? Z dworca południowego (w pobliżu dworca kolejowego) w  Shenyang odjeżdża specjalny autobus 602, który zawozi nas w pobliże jaskini.  Stamtąd elektrycznymi wózkami albo pieszo możemy dostać się na miejsce. Autobus odjeżdża o 7.30 i wraca 14.30 (potwierdź to wcześniej), sama podróż to ponad 1,5 godziny. Mamy więc sporo czasu na zwiedzanie i spacer po parku.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. witek pisze:

    Mam nadzieje ze bede miał okazje kiedys zobaczy to na żywo, bardzo ładne widoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge