Jak napisać swoje imię po Chińsku ?

Jako BONUS  za czytanie mojego Bloga nagrałem krótki film – instrukcję,  w którym pokazuję jak napisać swoje imię po Chińsku.

Po co taka umiejętność? Tego do końca nie wiem. Może z ciekawości jak wygląda pisownia naszego imienia po Chińsku, może ktoś chce sobie zrobić oryginalny tatuaż, albo może ktoś potrzebuje sprawić przyjemność znajomemu Chińczykowi i chce wysłać życzenia świąteczne podpisując się w sposób niestandardowy. Tak, czy inaczej bardzo fajnie jest zobaczyć swoje imię zapisane metodą „krzaczkową”

Tutaj masz link do strony na której możesz zrobić tłumaczenie: >> link >>

A poniżej krótki filmik:

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

15 komentarzy o: “Jak napisać swoje imię po Chińsku ?

 1. Drogi autorze nigdy nie interesowało mnie jak będzie wyglądało moje imię po chińsku, dlatego tym bardziej muszę podziękować za ten artykuł. Oczywiście jeśli dla przypadkowego chińczyka taki wyraz kompletnie nic nie znaczy i jest zlepkiem słów?

  Pozdrawiam
  戴勒克

 2. Ach, dziękujemy za taki bonusik 🙂 Kiedyś szukałam w internecie takich tłumaczy bo chciałam sobie coś wytatuować, ale mąż stwierdził, że co jak to znaczy zupełnie coś innego niż miało i zrezygnowałam 😉 A teraz chociaż zamiast tatuażu zrobię sobie kubek ze swoim imieniem, o! 🙂 Pozdrawiam! gorąco 🙂
  Daria ostatnio opublikował…Stół rehabilitacyjny TSR 3 – 3 800,00 złMy Profile

 3. Mąż ma rację. Ludzie robią sobie „chiński” tatuaż bo fajnie wygląda a potem okazuje się ,że to jakaś chińska potrawa albo jeszcze gorzej.

 4. Dzięki! Sprawdziłem jak moje imie pisze się po chińsku. Ale ja nawet bym nie był w stanie tego przepisać sobie nigdzie.
  Pamiętam, że kiedyś miałem w liceum kolegę, które bardzo dobrze znał język chińśki i zapisywał mi moje imię i przezwisko własnie po chińsku. Może gdzieś jeszcze mam to zapisane…

 5. Witam ja bym chyba sobie nie poradził, na dziś z napisaniem swojego imienia w języku chińskim. Zawsze fascynowały mnie Chiny, ale jak się próbowałem uczyć tego języka to stwierdziłem, że jest on chyba dużo trudniejszy niż sam język francuski, który uznawany jest za jeden z najtrdudniejszych językó świata i dałem sobie spokój.

 6. Dla pocieszenia. Ja też próbowałem się uczyć. Wykupiłem nawet kurs. Po paru miesiącach pojechałem do Chin i chciałem się popisać znajomością Chińskiego. Niestety nikt mnie zrozumiał. Wtedy dałem sobie spokój. Żeby nauczuć się Chińskiego to trzeba tu sobie pomieszkać niestety.

 7. Troszkę mnie to dziwi, moje imię składa się z 7 liter, a szlaczki wyszły tylko 3 🙂 Zabawne.

Dodaj komentarz

Wymagane imię i adres email.Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge