Jak jeździć metrem w Tajpej ?

Dlaczego polecam Metro w Tajpej? Bo tanio, szybko i przyjemnie!!!

Znowu jestem w Tajpej. To świetne miasto. Dlaczego? Trudno powiedzieć jednym zdaniem. To miasto po prostu uwielbiam.

Jest trochę kapryśne pogodowo, często tutaj wieje i leje, ale warto tu zajrzeć na kilka dni. Jest to wyjątkowo “żywe” miejsce. W ciągu dnia, czy w nocy, tłumy ludzi przemieszczają się nie wiadomo skąd, dokąd i po co. 

Jak dojechać do Tajpej? W jednym z wcześniejszych wpisów zamieściłem filmik o tym jak dojechać z lotniska Taoyuan, korzystając z Szybkiej Kolei  HSR. Bo tak naprawdę przylatujemy do Taoyuan a nie samego Tajpej. Mamy zatem jeszcze około 50 km drogi.

Tajpei - Tu kupujemy bilety.

Tajpei – Tu kupujemy bilety.

Dworzec Główny w Tajpej to dwa przystanki z Taoyuan koleją szybką HSR. płacimy 175NTD (ok. 18zł). Na dworzec HSR dostajemy się wcześniej autobusem 705 w ciągu 15 minut. Cena biletu 30NTD (ok. 3zł). Main Station  jest jednocześnie ostatnią stacją HSR. Tak więc dojechać do niego jest nadzwyczaj łatwo.

Kiedy znajdziemy się już na Main Station (Dworzec Główny) w Taipei, mamy do dyspozycji wiele różnych możliwości dotarcia w dowolnie wybrane miejsce miasta. Ja zdecydowanie polecam poruszanie się Metrem – czyli MRT. 

Na Dworcu Głównym szybko odnajdziemy strzałki  z napisem MRT, które nas do Metra zaprowadzą. Możemy kupić żeton jednorazowy w automatach przy wejściu z bramkami automatycznymi, albo kartę na kilka dni  w specjalnych budkach.

Karta 5-dniowa. Metro Tajpej.

Karta 5-dniowa. Metro Tajpej.

Polecam zdecydowanie to drugie. Jeśli mamy taką kartę to praktycznie całe Tajpej jest nasze. Pamiętajmy, że 1-szy dzień ważności karty upływa o godz. 24.00 dnia zakupu tej karty.

Poruszanie się metrem jest proste i szkoda czasu na dokładne opisywanie. Tutaj zamieszczam mapkę, którą można sobie wydrukować.

Przy okazji moja rada, żeby rezerwować hotele blisko przystanków metra. Mamy wtedy wygodę szybkiej, bezpiecznej i taniej komunikacji. Możemy kupić kartę na 1,2,3,4 lub 5 dni. Karta na 5 dni kosztuje 700NTD (około 70zł). Czyli przez 5 dni jeździmy bez jakochkolwiek limitów. Karta uprawnia również do korzystania z autobusów.

W następnych wpisach opowiem co trzeba w Tajpej koniecznie zobaczyć.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

 1. Rafał pisze:

  Jaka fajna karta na te pięć dni! U nas to bilety, karty miejskie i tak dalej – wszystkie są takie niezbyt piękne, mało przemyślane. A miło by było, gdyby jeszcze jakoś całkiem ładnie wyglądały.
  No a co do samego Metra – miło, że się przyjemnie nim jeździ. W Warszawie nie jest tak miło. Chociaż ciekaw jestem ja ta druga linia, jeszcze nią nie jechałem nigdy.

 2. Michał pisze:

  Oj, metro, metro… A w Warszawie drugą linię otworzyli, ciekaw jestem, jak długo będzie to wszystko funkcjonowało. Niby pierwsza jakoś tragiczna nie była, no ale wiadomo, że zawsze może być lepiej. W Warszawie metro to trochę zbawienie, bo naprawdę też jest szybkie. Ale czy przyjemne i tanie? Tu już nie byłbym taki przekonany..

 3. Robert pisze:

  jeśli ktoś wybiera się do Tajpej – mapka świetna sprawa. Ja swego czasu będąc w Londynie, bez takiej rozkładówki metra się nie ruszałem bo bałem się, że się pogubię. Jeśli chodzi o kartę, to rozumiem, że najlepiej ją kupić jak najwcześniej rano, rak aby nie być za bardzo „stratnym” 😉
  Robert ostatnio opublikował…Skandynawskie biuroMy Profile

 4. Władysław Arboczius pisze:

  Dokładnie tak. Jeśli do końca dnia zostało niewiele, albo planujesz tylko jeden przejazd w danym dniu, to lepiej skorzystać z automatu i kupić sobie bilet (a właściwie żeton).
  Kartę lepiej wykupić następnego dnia.

 5. Michał pisze:

  Witam tam w Taipei metro pracuje praktycznie bez żadnych zarzutów. Nie to co nasze Pendolinio. W sumie nie jest to nasza polska firma, ale serio miał być to taki hit, a okazało się zupełnie odwrotnie. Jeśli chodzi, o metro to ciągle coś dobudowują w Warszawie i tylko ruszają swoje cztery litery, wtedy kiedy zbliżają się wybory.

 6. Marek pisze:

  Czesc 🙂 Od niedawna jestem Twoim stalym, za czym idzie regularnym czytelnikiem, no i muszę Ci powiedziec, ze kazdy Twoj tekst jest lepszy od poprzedniego, a żaden nie jest slaby :p Jestem nauczycielem z wieloletnim stażem pracy 🙂 Chcialbym Ci również powiedziec, ze będę tutaj zagladal regularnie z nadzieja, ze pojawił się kolejny wpis 🙂 Pozdrawiam ciepło 🙂
  Marek ostatnio opublikował…Walka z bankiem?My Profile

 7. Justyna pisze:

  Fajna ta karta na pięć dni, i ma o wiele lepsza grafikę niż nasza. Czy wszystko tam jest takie tanie jak bilety? Bo

 8. Marian pisze:

  Na ile te dane są teraz aktualne? Minęło już 5 lat od wpisu. Czy ktoś się orientuje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge