Hong Kong – Moje Miejsce

Hong Kong – Tutaj Czuję się Jak w Domu.

„To jest Moje Ulubiene Miasto Panie Ferdku” – powiedziałby zapewne niejaki Arnold Boczek, gdyby tutaj zawitał. I ja też tak powiem.

Rzeczywiście Hong Kong ma coś takiego w sobie, że świetnie się tutaj czuję i chodź byłem w nim kilkakrotnie, to ciągle wracam tu z radością jak tylko nadarza się okazja.

Hong Kong ma niesamowity klimat, trudno to opisać , przyjeżdżasz tutaj po raz pierwszy, wtapiasz się w tłum i po chwili czujesz się jakbyś tu mieszkał od zawsze.

Hong Kong - Victoria Harbour - Widok Na Kowloon, fot. Wł.Arboczius

Hong Kong – Victoria Harbour – Widok Na Kowloon, fot. Wł.Arboczius

Hong Kong – Zaczarowany Świat.

Wspaniała atmosfera i luz na ulicach, nowoczesność najwyższych lotów przeplata się z historycznymi elementami miasta, nowoczesne środki komunikacji przenikają się z historycznymi tramwajami czy stateczkami, mnóstwo miejsc do zwiedzania i oglądania, do tego świetne restauracje, piętrowe autobusy, widoki zapierające dech w piersiach itd. itp.

Trudno to opisać jednym zdaniem, dlatego postanowiłem podzielić wpis o Hong Kongu na kilka części. Zacznę od naprawdę paru zdań o Hong Kongu, tak żeby nie przynudzać za bardzo.

Victoria Harbour - Widok Na Wyspę Hong Kong, fot. Wł.Arboczius

Victoria Harbour – Widok Na Wyspę Hong Kong, fot. Wł.Arboczius

Hong Kong, czyli po Chińsku „Pachnący Port” jest specjalnym regionem administracyjnym Chin od 1997 roku. Pomimo tego Chiny zobowiązały się pozostawić władzom Hong Kongu autonomię do 2047 roku, wyłączając politykę zagraniczną i siły zbrojne.

Hong Kong, fot. Wł.Arboczius

Hong Kong, fot. Wł.Arboczius

Gospodarka Hong Kongu ma się świetnie nadal i uzyskała najwyższy na świecie wskaźnik wolności TFI. Dlatego w dalszym ciągu mają tutaj siedzibę największe firmy, organizacje oraz banki z całego świata. Również firmy Chińskie rejestrują się tutaj ze względu na lepszą politykę podatkową.

Tak naprawdę Hong Kong jest sporym terytorium, na które składa się część lądowa Kowloon i dwie duże wyspy: najbardziej znana wyspa Hong Kong oraz największa wyspa Lantau,  oraz około 240 pomniejszych, rozrzuconych po morzu wysepek.

Hong Kong - Mapa, wg. GOOGLE

Hong Kong – Mapa, wg. GOOGLE

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Beti pisze:

    Bardzo ciekawie się zaczyna .Czekam na kolejny wpis i zdjęcia .
    Pozdrawiam 🙂

  2. Genituram pisze:

    Hong Kong to naprawdę niesamowite miejsce. Byłem tam tylko raz, w dodatku krótko (dwa dni), ponieważ była to podróż służbowa, ale miałem okazję liznąć nieco specyficznej atmosfery jaka tam panuje. Mam nadzieję, że uda mi się w końcu namówić moją żonę do dłuższego wyjazdu do Hong Kongu. Ona niestety nie przepada za wielkimi metropoliami, ale w końcu ją przekonam 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge