Hong Kong – HARD ROCK CAFE

MUZYKA NA ZAMÓWIENIE – HARD ROCK CAFE

Hard Rock Cafe to właściwie połączenie restauracji z klubem muzycznym w stylu Amerykańskim.

Jeśli komuś znudzi się Chińszczyzna, to może na chwilę oderwać się od owoców morza, kaczki po pekińsku czy toffu i zanurzyć się w smakach typowo Amerkańskich. 

W Hard Rock Cafe serwują typowe dla kuchni Amerykańskiej dania, czyli: steki, frytki, burgery wszelkiego sortu, przepyszne żeberka, kurczaki i inne.
Jako dodatki do dań głównych oferowane są drinki o niespotykanej kompozycji kolorystyczno-alkoholowej, które cieszą się wzięciem zwłaszcza u przedstawicielek płci pięknej.

Hong Kong - Hard Rock Cafe - Gitara Joe Perry z Aerosmith, fot. Wł. Arboczius

Hong Kong – Hard Rock Cafe – Gitara Joe Perry z Aerosmith, fot. Wł. Arboczius

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wyjątkowy klimat w tej oryginalnej knajpce stworzony przez przygrywający do kotleta zespół, a którego nazwy niestety nie pamiętam. Ciekawostką muzyczną nie napotkaną  przeze mnie wcześniej był niesamowity koncert życzeń dla gości .

O co chodzi? Można na karteczce napisać tytuł utworu muzycznego, na który mamy ochotę w danym momencie, a następnie podać karteczkę kelnerce. Kelnerka podaje ją dalej do szefa kapeli.

Jeśli nie wymyśliliśmy sobie np. „Cała sala śpiewa z nami” Jerzego Połomskiego, ale coś bardziej na świecie znanego np. „Child in Time” Deep Purple , to za chwilę muzycy nam to zagrają. I to zupełnie nieźle.

Knajpka jest często odwiedzana przez znanych, światowych  muzyków. Czasem zostawiają tutaj na pamiątkę swoje trofea w postaci płyt, plakatów, czy nawet gitar. Personel z dumą wiesza te gadżety na ścianie, ku uciesze konsumentów.

Hong Kong - Hard Rock Cafe - Gitara Mick Mars z Motley Crue, fot. Wł. Arboczius

Hong Kong – Hard Rock Cafe – Gitara Mick Mars z Motley Crue, fot. Wł. Arboczius

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Dodaj komentarz

Wymagane imię i adres email.Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge