Chińczyk na Wesoło ;-)

„Chińczyk na Wesoło” – O czym Będzie ?

Chińczyk na Wesoło

Chińczyk na Wesoło

Ostatnio nasunęła mi się myśl, że  mógłbym napisać kilka wpisów o śmiesznych lub intrygujących sytuacjach, w których uczestniczyłem lub o których słyszałem.

Można by je przekuć – te sytuacje – na wesołe lub przynajmniej ciekawe anegdoty dotyczące  Chińczyków i uatrakcyjnić bloga.

Postanowiłem więc dodać kategorię: „Chińczyk na Wesoło”. Nie zamierzam tu obrażać Chińczyków, czy się z nich naśmiewać, ale przedstawiać takie sytuacje, które dla Chińczyka są normalne, a dla nas nie.

Wiele razy wynikało to z niezrozumienia kultury Chińskiej, a czasem z przyzwyczajeń, które dla Chińczyków są normalnością a dla nas nie.

Nie bądźmy zarozumiali. Ten mechanizm działa również w drugą stronę. To my jesteśmy śmieszni lub gburowaci wykonując zwykłe dla nas, ludzi zachiodu czynności, które Chińczykom w głowie się nie mieszczą. Czyli nie tylko Chińczyk , ale również Europejczyk na wesoło.

Niebawem pierwszy wpis !!!
Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

3 komentarze

 1. magdalena pisze:

  Plus za bardzo ciekawy pomysł 🙂 Faktycznie, jak czegoś nie znamy i nie rozumiemy to wydawać mogłoby się nam śmieszne, ale przy głębszym poznaniu zmienia się punkt widzenia – więc będzie to bardzo ciekawa kategoria na Twoim blogu 🙂 To co, kiedy startujesz z pierwszym postem ;)? Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Karol pisze:

  Ciekawy i lekko żartobliwy temat, warto by jednak zastanowić się nad przyczyną ogólnospołecznego wielbienia robienia fotografii przez chinczyków. Wiele podróżuje i zawsze ale to zawsze przedstawiciel tego kraju ma aparat na szyji… wrodzone zamiłowanie do kopiowania?
  Karol ostatnio opublikował…LovranMy Profile

 3. Jula pisze:

  Bardzo fajny pomysł. Chętnie poczytam o różnych chińskich „dziwactwach” 🙂 Pozanałam w swoim życiu paru chińczyków i póki co najbardziej dziwi mnie termin sylwestra 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge