SHANGHAI TOWER – Chińczycy „uszczelniają” budynek

Po niewątpliwie głośnym wyczynie chłopaków z Rosji…

Shanghai Tower

Shanghai Tower

Jak słyszałem tutaj od miejscowych Chińczyków  była również wspinaczka chłopaków z Chin.  Prawdopodobnie władze w Szanghaju zarządziły „uszczelnienie” Shanghai Tower przed następnymi ochotnikami do wspinaczki.Jako, że You Tube w Chinach nie działa -powszechnie wiadomo o zdobyciu 650 metrowego budynku tylko przez Rosjan, a o Chińczykach cicho.

Tak się złożyło , że jestem w Szanghaju i zachęcony filmikiem  na You Tubie postanowiłem bliżej się przyjrzeć sławnemu budynkowi. Budowa idzie tam pełną parą.Widać dźwigi wynoszące różne elementy, ciężarówki załadowane szybami i  rurami kanalizacyjnymi , robotników głośno wymieniający zdania.

Budynek , choć jeszcze niedokończony robi fenomenalne wrażenie. Zastanowiło mnie początkowo , po co budowlańcy wożą wokół ogrodzenia metalowe pręty na taczkach a potem tną je na kawałki. Po chwili zrozumiałem. Pomiędzy daszkiem ochronnym nad chodnikiem a płotem jest szczelina , którą prawdopodobnie przedostawali się do środka żądni przygód złoczyńcy .

Shanghai Tower- Budowa na Ukończeniu

Shanghai Tower- Budowa na Ukończeniu

Rozpoczęło się więc wszechobecne spawanie prętów zabezpieczających wyżej wymienione szczeliny, żeby wykluczyć następne próby „zaliczenia” budynku.

Sam na sobie poczułem wzmożoną czujność funkcyjnych , pełniących rolę ochroniarzy , bo każde moje zatrzymanie się i zbliżenie do murku ochronnego powodowało wzmożoną obserwacje mojej skromnej osoby . Niestety nie miałbym szans na powtórzenie rosyjskiego wyczynu , chociaż w zamian za taką oglądalność i „donation” jakie otrzymali rosjanie może bym się zdecydował  i w tydzień dotarł na szczyt SHANGHAI TOWER.

Shanghai Tower - Uszczelnianie Ogrodzenia

Shanghai Tower – Uszczelnianie Ogrodzenia

A tak na marginesie , to można powiedzieć , że dzielnica w której stoją drapacze chmur, nie tylko Shanghai Tower, ale również pozostałe jak Financial  Center, Jin Mao,  wieża TV , Pearl Tower i inne jest naprawdę imponujący. Przypomina do złudzenia Hong Kong i widać , że Chińczycy mówiąc , że kiedyś Shanghai przerośnie Hong Kong raczej mają rację.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi !

Może Ci się również spodoba

1 Odpowiedź

  1. Kamil pisze:

    Chińczycy to zawsze coś modzą. Trzeba przyznać, że jest to bardzo pracowity naród. Na pewno mniej kombinują, a więcej robią co jest bardzo ważne, ponieważ przecież tylko praca rozwija gospodarkę danego kraju. I co wązne robią, na swoje PKB nie na czyjeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge