Atrakcje-Chengdu

Park Narodowy Huanglong

Park Narodowy Huanglong

Park Narodowy Huanglong

Park jest znany z pięciu głównych atrakcji – tęczowych stawów, wapiennych mierzei, ośnieżonych szczytów, falujących wąwozów i dziewiczych lasów. Przepiękne widoki, na tle wapiennych tworów widać szczyt Xuebao o wysokości 5.588 metrów. Najlepiej być tutaj w słoneczne dni. Stawy mienią się turkusowo – żółtymi kolorami. Niesamowite miejsce na kontakt z przyrodą i wyciszenie się.

Godziny otwarcia: 9:10-16:40

Opłaty: Niestety drogo 200RMB (140zł) w okresie od 1 kwietnia do 15 listopada. Od 16 listopada do 31 marca tylko 80RMB czyli jakieś 50zł.

Dojazd: Z Songpan autobusem około 1,5 godziny

Wielki Budda z Leshan

Wielki Budda z Leshan

Wielki Budda z Leshan

Ma wysokość 71m i jest jednym z najwyższych posągów Buddy na świecie. W 1996 roku został wraz z pobliską górą Emei wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Posąg zaczęto budować w 713 roku, budowa trwała 90 lat. Jets zwrócony twarzą do  rzek Dadu He i Min Jiang. Posąg miał ochraniać łodzie rybackie przed zatonięciem.

Obecnie posągowi zagraża przyroda – wody rzeki erodują skałę i władze chińskie obawiają się zawalenia posągu. Rzeźba powoli pokrywa się także roślinnością – rosną na nim mchy i paprocie.

Centrum Pandy – Rezerwat Wolong

Rezerwat Pandy

Rezerwat Pandy

Jest to największy na świecie rezerwat Pandy. Pandy żyją tutaj na wolności , można je obserwować. Rezerwat znajduje się w odległości 140km od Chengdu.